Korzystniejszy kredyt, czyli co możemy zyskać?

Ostatnimi czasy banki przyzwyczaiły nas do bardziej rozważnej polityki kredytowej. Kiedy w finansach światowych wciąż jeszcze słychać echo kryzysu, instytucje bankowe znów zaczynają starać się o zdobycie klientów. 

Najgorsze aspekty kryzysu gospodarczego mamy już chyba za sobą, dlatego coraz mniej sztywne zasady przyznawania kredytów pozwalają nam na więcej, jeśli chodzi o negocjacje z bankiem.

Wiele osób nie wie, że istnieje taka możliwość. Szkoda, bo posiadając w rękawie asa w postaci aktywów, dobrej historii kredytowej, czy zamiaru skorzystania z innych produktów oferowanych przez bank, jesteśmy w stanie pertraktować w sprawie niższej ceny kredytu.

Szczególnie duże pole do popisu mamy w przypadku ubiegania się o kredyt gotówkowy bądź hipoteczny. Jednak zanim zdecydujemy się negocjować warunki kredytu, musimy wiedzieć, które z elementów umowy podlegają zmianie. Na pewno nie wpłyniemy na zmianę zasad dotyczących wcześniejszej spłaty, czy odstąpienia od kredytu. W zamian możemy postarać się o obniżenie stopy procentowej.