Artykuły

Ubezpieczenie w czasie wakacyjnego urlopu

Dla wielu osób sezon wakacyjny dopiero się zaczyna. Większość ma już zaplanowane wyjazdy, głównie za granicę. W ferworze przygotowań i szczegółowego planowania wypoczynku zapominamy o najważniejszym - o bezpieczeństwie podczas urlopu. To zaś może zapewnić ubezpieczenie na czas podróży oraz na czas samego wypoczynku.

więcej...

Jak obliczyć sumę ubezpieczenia na życie?

Chcąc zabezpieczyć finansowo przyszłość swoją i swojej rodziny, wiele osób decyduje się na wykupienie ubezpieczenia na życie. Wybór właściwego Towarzystwa Ubezpieczeniowego nie jest tutaj najważniejszą kwestią. W pierwszej kolejności należy określić sumę polisy na życie. Nie jest to zadanie łatwe, ponieważ trzeba wziąć wiele czynników pod uwagę. Jedną z kluczowych kwestii jest suma ubezpieczenia na życie. Jak ją obliczyć?

więcej...

Ubezpieczenie grupowe czy indywidualne?

Większość osób, zatrudnionych w zakładach pracy objęta jest polisą ubezpieczeniową, zawieraną w ramach ubezpieczeń grupowych. Wydaje się to być gotowym rozwiązaniem, które sprawia, że zainteresowanie indywidualnymi polisami na życie jest niewielkie. Wydaje się, że takie ubezpieczenie grupowe ma wiele zalet. Ale czy faktycznie? Może warto zrezygnować z ubezpieczenia grupowego na rzecz indywidualnej polisy?

więcej...

Ubezpieczenie turystyczne-czy warto?

Coraz więcej podróżujemy, coraz częściej wybieramy wczasy za granicą. Wyruszamy na wakacje z przeświadczeniem, że spędzimy niezapomniany urlop, pełen wrażeń. Jednak niekiedy te wrażenia mogą przybrać zupełnie inny kierunek - zamiast błogo leżeć na plaży i sączyć drinka z parasolką lądujemy u lekarza lub w szpitalu. Nikt nie myśli o tym, by wykupić dodatkową polisę turystyczną, bo przecież ubezpiecza biuro podróży. Ale czy faktycznie to wystarczy?

więcej...

Ubezpieczenie home assistance-czy warto?

Raz na jakiś czas zdarzają się sytuacje, kiedy nagle potrzebujemy pomocy hydraulika, ślusarza, opieki nad naszymi dziećmi czy zwierzętami. Gdy czas nagli, znalezienie odpowiednich fachowców może być nie lada wyzwaniem. Jednak takich sytuacji można uniknąć, wybierając dodatkowe ubezpieczenie w ramach home assistance.

więcej...

Czy warto oszczędzać na polisolokatach?

Każdy, kto chce pomnażać swoje oszczędności, szuka sposobów, by zyskać jak najwięcej, ale bez żadnego ryzyka. Dlatego lokaty jednodniowe, zwolnione z podatku od zysków kapitałowych, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Wraz z nałożeniem na nie podatku Belki, na rynku pozostały już tylko polisolokaty, które jako jedyne są z niego zwolnione, ponieważ mają formę ubezpieczeń.

więcej...

Jak wybrać ubezpieczenie samochodowe?

Wybór ubezpieczenia samochodu to problem, przed którym staje każdy - nie tylko nowy - właściciel pojazdu. Polisa komunikacyjna wygasa po 12 miesiącach, więc koniecznością jest albo podpisanie kolejnej umowy z tym samym Towarzystwem Ubezpieczeniowym, albo szukanie nowej oferty.

więcej...

Pierwsza Poprzednia 1 2 Ostatnia

Ubezpieczenia

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48