Artykuły

Lokata i fundusz inwestycyjny sposobem na inwestowanie?

Lokaty kuszą bezpieczeństwem ulokowanych środków oraz gwarancją zysków. Fundusze zaś - wysoką stopą zwrotu, ale gwarancji zysków już nie ma. Dlatego tak wiele osób zastanawia się nad tym, którą opcję wybrać. Dla tych najbardziej niezdecydowanych banki coraz częściej przygotowują specjalną ofertę - lokatę i fundusz jako jeden produkt finansowy. Czy jest to jednak dobry sposób inwestowania posiadanych oszczędności?

więcej...

Polisa posagowa - co to?

Każdy z rodziców chciałby zapewnić swoim dzieciom „dobry finansowo” start w dorosłe życie oraz zabezpieczyć je finansowo w razie swojej śmierci. Jest to możliwe odkładając kilkaset złotych miesięcznie już od pierwszych dni życia dziecka. Wydaje się to sporą kwotą, nawet dla osób, które nie borykają się z brakiem środków finansowych. Alternatywą może okazać się polisa posagowa - oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych, którą interesuje się coraz więcej osób. Na czym to polega?

więcej...

Lokata czy fundusz inwestycyjny?

Zastanawiasz się, gdzie ulokować swoje oszczędności, by choć trochę je pomnożyć i częściowo uchronić je przed inflacją? Nie należysz do wielkich ryzykantów, dlatego interesują cię w miarę bezpieczne możliwości inwestowania i oszczędzania? Zastanawiasz się, czy wybrać lokatę długoterminową, czy fundusz inwestycyjny?

więcej...

Jak inwestować na giełdzie?

Inwestowanie na giełdzie papierów wartościowych kusi możliwością osiągnięcia wysokich zysków. Daje ono możliwość większego zwrotu z inwestycji niż w przypadku lokat. Faktycznie, w czasach hossy można zarobić naprawdę duże pieniądze. Ale można też stracić, jeśli obierzemy niewłaściwą strategię inwestycyjną.

więcej...

Jak wybrać dobry fundusz inwestycyjny?

Zmienia się nasza świadomość w zakresie oszczędzania. Coraz więcej ludzi decyduje się pomnażać swój kapitał, a nie trzymać go w przysłowiowej „skarpecie”. Dzięki temu można oszczędzić na emeryturę czy po prostu finansowo zabezpieczyć swoją przyszłość.

więcej...

Oszczędzanie z myślą o dzieciach

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku jak najlepszą przyszłość. Dodatkowe zajęcia, szkolenia językowe, korepetycje, kursy doszkalające, potem studia - nierzadko w innym mieście, kupno mieszkania jako start w dorosłe życie. To wszystko wiele kosztuje - to fakt. Skąd na to wziąć pieniądze? Zacznij inwestować z myślą o dzieciach już teraz.

więcej...

Fundusze - czy to dobra inwestycja w czasach kryzysu?

Coraz więcej osób ma świadomość, że trzymanie oszczędności w przysłowiowej „skarpecie” nie jest dobrym rozwiązaniem. Pieniądze muszą na siebie pracować, a nie bezczynnie leżeć. Dlatego też wiele osób zaczyna poważnie zastanawiać się nad zainwestowaniem zgromadzonego kapitału w fundusze inwestycyjne.

więcej...

Pierwsza Poprzednia 1 2 Ostatnia

Inwestycje i Oszczędności

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48