Artykuły

Jak dobrze wybrać kredyt hipoteczny?

Jeżeli kredyt hipoteczny jest jedyną możliwością, by kupić mieszkanie lub wybudować dom, musisz dokładnie przemyśleć to, gdzie go zaciągniesz. Tym bardziej, że finansowe skutki tej decyzji będziesz odczuwał nawet przez kilkadziesiąt lat. Na co musisz zwrócić uwagę, by wybrać faktycznie atrakcyjną ofertę kredytu hipotecznego?

więcej...

Kredyt hipoteczny a okres kredytowania

Zaciągając kredyt hipoteczny, zastanawiamy się nad okresem kredytowania. Wiadomo, każdy chce by był on krótszy. Nie zawsze jednak skracanie czasu trwania umowy kredytowej jest dobrym rozwiązaniem. Dlatego wybór okresu kredytowania jest kwestią, która wymaga szczegółowej analizy.

więcej...

Kredyt gotówkowy kontra samochodowy

Samochód jest potrzebny, ale potrafi sporo kosztować. Jednak nie trzeba natychmiast porzucać marzeń o aucie, ponieważ banki posiadają interesujące propozycje. Z reguły w grę wchodzą dwie możliwości: kredyt samochodowy oraz kredyt gotówkowy. Na którą opcję się zdecydować?

więcej...

Od czego zależy koszt kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny kredytowi nie jest równy. Gdyby tak było, nikt nie poświęcałby czasu na szukanie najlepszej oferty, a doradcy finansowi nie mieliby zatrudnienia. Okazuje się, że dwa różne banki mogą zaoferować dwie różne wysokości raty kredytu, mimo brania pod uwagę tych samych parametrów. Od czego więc zależy koszt kredytu hipotecznego? Co sprawia, że jedna oferta wypada korzystniej niż druga?

więcej...

Jak obniżyć wysokość raty spłacanego kredytu hipotecznego?

Spłacasz kredyt hipoteczny, którego comiesięczna rata jest dosyć wysoka? Chciałbyś ją obniżyć nawet o kilkadziesiąt złotych, lecz nie wiesz czy jest to możliwe? Okazuje się, że nawet gdy masz już za sobą spłaconą połowę kredytu, możesz obniżyć wysokość raty. Masz do dyspozycji kilka możliwości. Zapoznaj się z nimi i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada.

więcej...

Wcześniejsza spłata kredytu - czy to się opłaca?

Nie lubisz, gdy „wiszą” nad Tobą zobowiązania wobec banków? Masz jednak na swoim koncie kredyt hipoteczny i chciałbyś go jak najszybciej spłacić? Każdy by chciał, ale czy to zawsze się opłaca?

więcej...

Sposoby na niższą ratę dla osób ubiegających się o kredyt hipoteczny

Zaciągając kredyt hipoteczny, musisz liczyć się z dość wysokimi ratami. W końcu wnioskujesz najczęściej o kwoty rzędu 300-400 tysięcy złotych. Gdy do tego doliczysz odsetki, wówczas miesięczne zobowiązanie może pochłonąć sporą część Twoich dochodów. Musisz jednak wiedzieć, że nie jesteś skazany na płacenie wysokich rat. Poznaj więc sposoby na niższą ratę kredytu hipotecznego.

więcej...

Pierwsza Poprzednia 1 2 3 Ostatnia

Kredyty

Chciałbyś dowiedzieć się więcej? Wypełnij formularz.
+48